Nederland heeft op het wereldkampioenschap IIHF Divisie IB afgesloten met een 4-0 nederlaag tegen Spanje. In een wedstrijd waarin de schotenverhouding met 32-29 relatief in balans was, bleek de kansen benutten het grote verschil. Het is al de vierde wedstrijd op een rij dat Nederland van Spanje verliest.
LEES OOK: Comeback Nederland mislukt na slechte eerste periode
Spanje – Nederland 4-0
De start van Nederland was moeizaam. Al na vier minuten kwam Spanje op voorsprong via Bruno Baldris, die schoot vanaf afstand en liet goalie Martijn Oosterwijk (Flyers Heerenveen) kansloos met een schot in de winkelhaak. Hoewel Nederland daarna beter in de wedstrijd kwam en meer controle kreeg, lukte het niet om echt gevaarlijk te worden voor het Spaanse doel. In de rest van de eerste periode en gedurende de hele tweede periode hield Oranje redelijk stand. Er waren zelfs kansen om langszij te komen, mede doordat Spanje meerdere straffen incasseerde. Toch slaagde Oranje er niet in om te profiteren van de powerplays. De afronding ontbrak en Spaanse goalie Raul Barbo (29 saves) hield zijn doel schoon.
In het laatste deel van de derde periode werd het echte verschil gemaakt door Spanje. De Spanjaarden sloegen in in korte tijd hard toe. Alfonso Garcia verdubbelde de voorsprong met nog negen minuten te gaan. Dezelfde goal als bij de 1-0. Een schot van afstand in de winkelhaak boven goalie Oosterwijk. In de slotfase liep de score nog verder op via Pablo Zaballa (3-0 op de breakaway) en Paul Cerda (scrimmage voor de goal), die de eindstand op 4-0 bepaalde. Doordat het wereldkampioenschap divisie IIA niet door kon gaan degradeert Nederland niet. MvP in deze wedstrijd werd verdediger Jordy Verkiel (Tilburg Trappers).
tekst loopt door onder de foto

En MvP voor Nederland van het toernooi werd aanvoerder Danny Stempher (Tilburg Trappers).
