Blamage New York Rangers, Buffalo niet te stuiten


Foto: Still YouTube enhanced with AI

Vannacht op speeldag 100 van de NHL werd in alle hevigheid duidelijk hoe groot de crisis is bij de New York Rangers. Het drama voltrok zich in een hal zo leeg dat er drie echo’s waar te nemen waren en met een verzameling los zand op het ijs en een wanhopige coach op de bank. De Senators waren al lang uit zicht op het moment dat New York wakker werd. Ook Buffalo en Las Vegas konden een zege bijschrijven. Seattle pakte een puntje in New Jersey en bedreigt nu de tweede plek van de Edmonton Oilers in de Pacific Division.

LEES OOK: Elf overwinningen op rij voor Tampa, Utah wint dik van Toronto

New Jersey Devils – Seattle Kraken 3-2 OT

Devils-Captain Nico Hischier (2G) kreeg Seattle in overtime de knieën. New Jersey weet weer wat winnen is en heeft in de verte zelfs zicht op plek drie in de Metropolitan Division. Kraken-winger Jared McCann (1G, 1A) was de beste Octopus.

tekst loopt door onder de YouTube video

Buffalo Sabres – Philadelphia Flyers 5-2

What a difference a General Manager makes. Sinds de Fin Jarmo Kekäläinen zijn hevig bekritiseerde voorganger Kevyn Adams halverwege december 2025 opvolgde, buffelen de Sabres als messcherpe zwaarden door de NHL-boter. Gisteren werden de Flyers onder de voet gelopen door de Buffels en Rasmus Dahlin (2G) was de dodelijkste Buffel.

tekst loopt door onder de YouTube video

Los Angeles Kings – Vegas Golden Knights 2-3 OT

De BBB van de NHL (Battle of the Bling Bling) eindigde in een benauwde zege voor de glitterridders uit Sin City. Het waren Mark Stone (1G, 1A) en Jake Eichel (3A) die de Gevallen Engelen in overtime huilend om hun moeder van het ijs stuurden. L.A.-goalie Darcy Kuemper (24 saves, 0.889%) lukte het weer niet om een wedstrijd voor zijn team te winnen. Wanneer vindt hij zijn topvorm weer terug. Voor de Olympische spelen? Het is te hopen voor team Canada.

tekst loopt door onder de YouTube video

New York Rangers – Ottawa Senators 4-8

Coach Mike Sullivan werd als de verlosser binnen gehaald door het Rangers-management. Zijn zij vergeten te kijken naar de resultaten van de afgelopen jaren? Onder deze ooit succesvolle coach glijdt na Pittsburgh nu dus New York elke week verder af naar een niveau waarvan menig kenner moet toegeven zoiets slechts nog nooit in de NHL te hebben gezien. Zelfs de eigen fans maakten de Rangers deze wedstrijd belachelijk. Gelukkig voor de spelers waren dat er niet zo veel. Het zag namelijk zwart van de lege stoeltjes. Logisch, de fans weten wat ze te zien krijgen en daar is Sullivan volledig verantwoordelijk voor. Goalie Spencer Martin (11 saves, 0,917%) mocht de ongelukkige Jonathan Quick () na de 0-6 vervangen. Ottawa was er al lang met de buit vandoor en de zege kwam ondanks vier late tegentreffers van New York nooit in gevaar. Ottawa’s Brady “Caesar” Tkachuk (1G, 3A) leidde de slachting van New York. Dit was gisteren het kelderduel uit de NHL. De Rangers staan nu “dead last” in de Metropolitan Division en Ottawa bevindt zich op dezelfde plek in de Atlantic Division.

 

Previous Assists Sprong belangrijk voor zege Yekaterinburg
Next Remontada Liège tegen Geleen en wint CEHL-Cup