Dordrecht Lions hebben na het vertrek van goalie Joona Rajala naar de Zoetermeer Panters een nieuwe goalie opgepikt in de 20-jarige Damian Slávik. De geboren Slovaak komt over vanuit Zweden waar hij laatst speelde met HV71 U20.
LEES OOK: James ‘Christopher’ Töpfer naar Nijmegen Devils
Damian Slávik nieuwe goalie Dordrecht Lions
De 20-jarige Slovaak is met zijn lengte van 1:93 een imposante verschijning in het doel. Slávik maakte in Slowakije zijn eerste stappen bij HK Nové Zámky en later bij HC Slovan Bratislava. In het seizoen 2022/23 kwam hij onder meer uit voor Slowakije U18 in de top-divisie. Daarin werden ze vierde en speelde hij geen wedstrijd.
In 2023 werd Slávik door Guelph Storm geselecteerd in de OHL Import Draft. De Canadese OHL-club koos hem in de tweede ronde als nummer 94 overall. Bij Guelph speelde hij in het seizoen 2023/24 23 wedstrijden en noteerde hij een goals-against average van 3.05 en een save percentage van 0.891%.
Na zijn periode in Canada vervolgde Slávik zijn loopbaan in Noord-Amerika. In het seizoen 2024/25 speelde hij voor Fargo Force in de USHL en voor St. Cloud Norsemen in de NAHL. Vooral bij St. Cloud liet hij goede cijfers zien: in tien wedstrijden kwam hij tot een 2.06 GAA en een .913 save percentage. Daarna keerde Slávik terug naar Europa. In 2025 maakte hij de overstap naar HK Poprad in Slowakije. Maar hij maakte het seizoen af in Zweden bij HV71 U20. Hij speelde daar tien wedstrijden met vier overwinningen en zes nederlagen.
Damian Slávik: ,,Ik hoorde goede verhalen over Nederland en de eredivisie en ik kijk ernaar uit om mijn debuut te mogen maken bij de Dordrecht Lions”