Home boy Tim Kok heeft voor één jaar bijgetekend bij de Utrecht Dragons. De Domstedelingen maakten dat gisteren bekend. Kok gaat zijn vierde seizoen op rij in voor het Eredivisieteam van de Draken. De 29-jarige geboren en getogen Utrechter is een waardevolle bottom-sixer die garant staat voor strijd en niet te beroerd is om de tegenstander het vuur aan de schenen te leggen. Letterlijk en figuurlijk.
LEES OOK: Ook Belgische CEHL teams onder dak.
IJskrijger Tim Kok blijft in Utrecht
De aanvallende enforcer debuteerde in 2018 in de Eredivisie voor de Dordrecht Lions. In de twee seizoenen voor de Lions leverde Kok achttien punten (11G, 7A). Zijn reputatie als breekijzer vestigde hij niet alleen in Dordrecht. In de vijf afgelopen Eredivisie seizoenen kwam Kok tot 172 strafminuten (86 wedstrijden). Ook voor de Dragons parkeerde hij de afgelopen drie jaar regelmatig een opponent gestrekt op het ijs indien de wedstrijd daar om vroeg. In Utrecht leverde hij de afgelopen drie seizoenen veertien punten (7G, 7A)
Tim Kok over zijn contractverlenging: ,,We kunnen met trots terugkijken op ons afgelopen seizoen. We hadden echt een sterk team, maar ook een gezellig team. Dat laatste helpt ook mee op het ijs en dat zie je wel terug. Dat we de halve finale hebben gehaald, was geweldig. Natuurlijk wilden we graag nog verder, je wilt altijd meer. Wat daarnaast ook top was, waren de steeds vollere tribunes. IJshockey spelen voor zoveel mensen, dat maakt het allemaal nog leuker en mooier en ik ben blij dat ik daar onderdeel van uit kan maken Maar ook de aandacht van en voor de jeugd groeit. Ik heb het idee dat de sport steeds populairder wordt, dat is mooi voor het ijshockey en zeker ook voor de Dragons. Ik hoop dat die lijn zich komend seizoen ook weer doorzet.”
tekst loopt door onder de foto

,,De Eredivisie is natuurlijk een stuk sterker geworden. Allereerst zijn de CEHL teams erbij gekomen, maar ook de andere teams hebben zich versterkt. Maar dat zou het wel allemaal leuker en spannender moeten maken. Het niveau zal verder omhoog gaan, het ook wel een stuk lastiger worden. Maar we gaan er vol voor knokken om weer zo hoog mogelijk te eindigen. Meer clubs zullen aan elkaar gewaagd zijn, met als gevolg meer spannende wedstrijden. Dat is natuurlijk ook mooi voor de fans die komen kijken.”
Coach Tonny Collard is blij met het aanblijven van Kok: ,,Tim heeft afgelopen seizoen niet al teveel ijstijd gehad, maar krijgt het dan toch voor elkaar om altijd positief te blijven in de groep. In de bench is hij daarom ook een hele belangrijke factor. Bovendien, als hij dan een shift draait, dan gaat hij er altijd 200% voor en kan je altijd op hem rekenen. Door alle versterkingen is de concurrentie in ons team flink toegenomen. Maar met zijn positivisme is deze Utrechtse kuitenbijter op meerdere manieren van waarde voor het team.”