Unlucky bounces nekken Tilburg Trappers tegen Scorpions


Trappers
De paal stond Tilburg twee keer in de weg tegen de Scorpions. Foto: Dirk Unverferth

De zegereeks van Tilburg Trappers is dinsdagavond in eigen huis ruw tot stilstand gekomen. Voor 2.435 toeschouwers in het IJssportcentrum Tilburg wonnen de Hannover Scorpions met 3-5, waarmee de Duitsers na zes opeenvolgende nederlagen eindelijk weer eens met drie punten uit Tilburg vertrokken.

LEES OOK: Valse start Tilburg tegen nummer laatst Herford loopt goed af

Tilburg Trappers – Hannover Scorpions 3-5

Tilburg kwam moeilijk op gang en zag dat de Scorpions het initiatief naar zich toetrokken. Na ruim zes minuten viel de 0-1, toen een schot via de schaats van Cedrick Andree caramboleerde in het net. Pas na de powerbreak kreeg Trappers grip op de wedstrijd, maar pogingen van onder anderen Kobe Roth en Max Hermens vonden geen weg langs Scorpions goalie Fabian Gensicke.

In de tweede periode sloeg Tilburg razendsnel toe. Binnen een minuut bracht Phil Marinaccio de puck na een gewonnen face-off terug aan de blauwe lijn, waarna Mike Dalhuisen hem perfect bediende voor de 1-1. Die gelijkmaker hield niet lang stand, want Allan McPherson en Pascal Aquin combineerden fraai voor de 1-2. Toch rechtte Tilburg de rug. Eerst tikte Marinaccio op de powerplay de 2-2 binnen halverwege de periode, op aangeven van Kobe Roth kon hij langs de goalie in de verre hoek de puck binnen schuiven. Zes minuten later zorgde Marvin Timmer, na voorbereidend werk van Dani Bindels en Kilian van Gorp, voor een terechte 3-2 voorsprong.

Tilburg leek klaar voor een sterke derde periode, maar defensieve fouten deden de wedstrijd kantelen. Justin Kirsch schaatste vrij door het centrum na een turnover en schoof de 3-3 binnen op aangeven van McPherson en Aquin. Een ongelukkige botsing tussen Ties van Soest en Noah Muller leidde tot puckverlies, waar Nicholas Miglio dankbaar gebruik van maakte voor de 3-4. In de slotfase haalde coach Danny Albrecht de goalie Cedric Andree naar de kant voor een extra aanvaller. Trappers kwam nog dicht bij de gelijkmaker via een schot op de paal van Bindels, maar in de tegenstoot maakte Pascal Aquin het duel definitief af met een empty-netter: 3-5.

Reacties na afloop

Tilburg-coach Danny Albrecht was duidelijk: “Hannover profiteerde van twee of drie fouten die we simpelweg niet mogen maken. We hadden nog kansen om gelijk te maken, maar die paal was de sta in de weg.”

Scorpions-trainer Rico Rossi genoot zichtbaar: “Mijn team werkte de hele avond keihard en bleef trouw aan het plan. Deze overwinning hadden ze verdiend.”

Samenvatting en persconferentie

Previous Winnipeg crisisberaad, remontada Columbus tegen New Jersey
This is the most recent story.