De serie in de tweede ronde Western Conference in de NHL tussen Vegas en Anaheim is weer in balans. In Sin City speelden de terroreenden Va Banque aan de roulettetafel en dat leverde een fraaie zege op. Montreal werd door Buffalo op gepaste afstand gehouden. De Sabres openen hun eerste wedstrijd in de tweede ronde Eastern Conference dus met winst.
LEES OOK: Toronto wint Draft Lottery en Colorado verslaat Minnesota
Buffalo Sabres – Montreal Canadiens 4-2 (stand in de serie 1-0 BUF)
De defensie is het sterkste wapen van de Buffalo Sabres. De Canadiens waren overduidelijk dominant (shots on goal-ratio 28-16) maar echt doordringen tot het vijandelijke net lukte slechts twee keer. Dat lag niet alleen aan de uitstekend keepende Alex Lyon (26 saves, 0.929) maar ook aan zijn sterke verdedigers die alles in de strijd gooiden om de aanvalsmachine van de Habs te stoppen. Het feit dat de Sabres voorin maar weinig kansen nodig hebben, maakt hen tot een zware tegenstander voor elk team. Het hielp gisteren wel dat Montreal-goalie Jakub Dobes een hele matige avond had (12 saves, 0.750%).
Nadat bij een 2-0 achterstand Canadien Nick Suzuki vlak voor de eerste pauze de 2-1 scoorde, leek er nog een echte wedstrijd ter ontstaan maar in periode twee maakte Jordan Greenway (1G) de 3-1 en Bowen Byram (1G) de 4-1. De 4-2 van Kirby Dach (1G) gaf Montreal opnieuw een kans weer terug in de wedstrijd te komen. Dat lukte de laatste twintig minuten echter niet meer; in periode drie werd helemaal niet meer gescoord. Buffalo’s captain en topverdediger Rasmus Dahlin verliet geblesseerd de wedstrijd, keerde nog wel terug op de bank maar pakte geen ijstijd meer.
Reacties na afloop:
Lindy Ruff, coach, Buffalo Sabres: “Het beviel me hoe snel we uit de startblokken kwamen. We hebben een goede overwinning geboekt, maar ik weet dat we nog veel beter kunnen. Soms oogden we wat onsamenhangend. Er waren een paar momenten in de wedstrijd waarop we hen wat momentum gaven.”
Martin St. Louis, coach, Montreal Canadiens: “Ik was tevreden over hoeveel meer ruimte mijn spelers met de puck konden creëren na een strak gecontroleerde serie tegen Tampa Bay. Mijn enige punt is dat de spelers daar beter gebruik van moeten maken. Wat dat precies betekent? Daar heb ik ideeën over, maar ik ga daar nu nog geen definitieve conclusies aan verbinden. Ik moet de wedstrijd eerst opnieuw bekijken. Ik heb er vertrouwen in dat we elke speelstijl aankunnen. Ik heb er vertrouwen in dat we de wedstrijd kunnen spelen die voor ons ligt. En ik heb er vertrouwen in dat we hiervan kunnen leren en beter zullen zijn.”
tekst loopt door onder de NHL-Youtube video
Vegas Golden Knights – Anaheim Ducks 1-3 (stand in de serie 1-1)
De Glitteridders stonden na zestig minuten in hun hemd. De Californian Ducks pakten dus een dik verdiende uitzege. De winst was vooral de verdienste was van Anaheim-goalie Lukas Dostal (21 saves, 0.955%). Opvallend aan deze wedstrijd was het feit dat beide teams dramatische powerplays op het ijs legden. De Ducks presteerden het zelfs tijdens twee 5 on 3-situaties niet te scoren. Mark Stone (1G) redde zes seconden voor de tijd de ridderlijke eer door wel een uit een powerplay te scoren. Too little, too late. Jansen Harkins (1G) had namelijk in minuut zevenenvijftig met een empty net-treffer al de alles bepalende 0-3 gescoord. Vegas wacht nu twee pittige uitwedstrijden in het Honda-center van de Terroreenden.
Reacties na afloop:
Joel Quenneville, coach, Anaheim Ducks: “Het is niet onze traditie om dat soort wedstrijden te spelen, van die doelpuntrijke of juist heel gesloten duels. Maar we hebben gedurende het seizoen, vooral richting het einde, wel laten zien dat we zulke fases aankunnen. Dit is echter de enige manier om succesvol te zijn in de play-offs. Je moet wedstrijden zoals vanavond kunnen winnen. Ik denk dat we hebben laten zien dat iedereen zo’n wedstrijd moet kunnen spelen.”
John Tortorella, coach, Vegas Golden Knights: “Er waren echt goede fases in de wedstrijd. Maar ook momenten waarop we er simpelweg niet stonden. Ik heb er alle vertrouwen in dat we onze weg gaan vinden en ons beste spel gaan spelen. Dat is in deze serie nog niet gebeurd, maar we gaan daar komen.”