In Mannheim wonnen de Eisbären Berlin in game vijf hun vijfde DEL-titel in de afgelopen zes jaar. Ook dit seizoen was de Duitse topploeg in de play-offs ongenaakbaar. De 13.600 toeschouwers (uitverkocht) in Mannheim zagen hoe de Adler weliswaar een licht overwicht hadden maar geen enkel moment de wedstrijd naar zich toe konden trekken. Absolute uitblinker deze finale was wederom Berlijn-doelman Jonas Stettmer (30 saves, 0.968% en MVP). Hij is er hoogstpersoonlijk verantwoordelijk voor dat de Roofvogels uit Mannheim slecht één keer een wedstrijd in hun voordeel konden beslissen. In de competitie domineerde Keulen dit jaar volledig maar wat betreft play-off hockey is en blijft Berlin de absolute topploeg in Duitsland. De Recordmeister heeft nu twaalf DEL-titels op zak.
LEES OOK: Mannheim leeft nog na sensatie in Berlijn
Adler Mannheim – Eisbären Berlin 1-4 (BLN wint series 4-1)
Op het juiste moment toeslaan is cruciaal tijdens een finale. Laat dat maar aan Ty Ronning (2G) over. De watervlugge en sluwe Berlijn-forward zette zijn ploeg in minuut twintig pal voor de eerste pauze op een psychologisch cruciale 0-1 voorsprong. Zijn teammaat Liam Kirk (1G) stampte het moraal van Mannheim vervolgens vroeg in periode twee verder de ijsvloer in. Al na 77 seconden legde hij de 0-2 in het net van Adler-goalie Johan Christer Mattsson (20 saves, 0.870%). Dat was ook de ruststand na veertig minuten. Het werd voor Mannheim nog pijnlijker toen Ronning de 0-3 vervolgens direct aan het begin van de laatste periode in het Adler-doel schoot.
Wanhoopsoffensief
Dat was het teken voor de Adler om all in te gaan. Al in minuut 53 besloten ze met een empty net te gaan spelen. Met een spectaculair aanvalsoffensief werd Stettmer onder vuur genomen. Maar kans op kans werd onschadelijk gemaakt door de Berlin-doelman. Zelfs een penaltyshot in minuut 55 kon niet verzilverd worden. Pas vier minuten nadat Berlijn via een empty netter van Erik Mik (1G) met nog ruim twee minuten te spelen op 0-4 was gekomen vond Mannheim-forward Marc Michaelis voor het eerst een gaat je in het doel van de IJsberen: 1-4. Dat was direct het laaste wapenfeit. Berlijn pakte overtuigend de titel en gaf de andere topploegen huiswerk: hoe win je de play offs-serie tegen Berlijn? Dat is de vraag voor het komende seizoen.
Reacties na afloop:
Jonas Stettmer, goalie, Eisbären Berlin: “Ik ben ongelooflijk blij. Het voelt fantastisch. Ik had nooit durven dromen dat ik ooit MVP van een finalereeks zou worden. Ik heb gewoon geprobeerd het team te helpen. Uiteindelijk had ik gewoon plezier in het spel. We hebben ook vandaag weer samen gevochten, alles gegeven en zijn verdiend Duits kampioen geworden.”
Serge Aubin, coach, Eisbären Berlin: “Dit kampioenschap is bijzonder. Respect voor mijn spelers. We hebben dit seizoen veel moeilijkheden gehad, ook in de play-offs. Maar we hebben nooit opgegeven en onze winnaarsmentaliteit getoond. We wisten altijd dat we een sterk team hadden. Ik ben trots op iedereen en op de inzet die ze hebben getoond tijdens onze gezamenlijke reis.”
Alex Ehl, forward, Adler Mannheim: “De teleurstelling is natuurlijk enorm, omdat de jongens zo hard hebben gewerkt en het het hele seizoen ontzettend leuk was. We mogen trots zijn op onze prestaties in de play-offs, ook al is dat nu nog moeilijk om zo te zien. Het team heeft tot het einde alles gegeven en nooit opgegeven, des te bitterder is het dat het uiteindelijk niet genoeg was.”
Dallas Eakins, coach, Adler Mannheim: “Ik ben ontzettend trots op het team, ook al doet de nederlaag natuurlijk veel pijn. We wilden het doen voor onze fans, de club en voor elkaar, dus het doet des te meer pijn om de finale te verliezen. Tegelijkertijd laat het grotere plaatje zien dat we ons elk jaar blijven ontwikkelen en deze stap naar de finale hebben verdiend. Daar kunnen we op voortbouwen.”