Boston geeft zege weg, Anaheim en Carolina winnen


Foto: Still YouTube enhanced with AI

Gisteren vond in Tampa een bloedstollende ‘Stadium Series’ plaats. Zowel de Tampa Bay Lightning als de Boston Bruins kwamen in prachtige jerseys het ijs op en voerden een ijshockeyspektakel voor de geschiedenisboeken op. Tampa coach Jon Cooper leek zo weggelopen uit een aflevering van Miami Vice.


Anaheim bleef tegen Vegas keurig overeind en Carolina was net te sterk voor Los Angeles.

LEES OOK: Toronto wint nipt van Vancouver, Colorado shutout Detroit.

Carolina Hurricanes – Los Angeles Kings 3-2 OT

Aan de hand van Jordan ’the Dutch Windmill’ Staal (1G) kwam Carolina op voorsprong. Maar omdat L.A. uiteindelijk vanuit een 2-0 achterstand terug kwam tot 2-2 was er overtime nodig om een winnaar aan te wijzen. Caniac Sebastian Aho (1G)  pakte het laatste punt voor Carolina.

tekst loopt door onder de YouTube video

 

Anaheim Ducks – Vegas Golden Knights 4-3

De terroreenden vochten zich een slag in de rondte tegen de supersterren uit Sin City. De Ducks kregen uiteindelijk loon naar werken. De bij de New York Rangers weggestuurde Chris Kreider (2G) was de baas op het ijs. De 4-3 van Knight Thomas Hertl (1G) zes seconden voor tijd was leuk voor de spanning, meer niet. In de Pacific blijft het bloedstollend spannend; de eerste zes teams kunnen de divisie nog winnen.

tekst loopt door onder de YouTube video

 

Tampa Bay Lightning – Boston Bruins 6-5 SO

Een waanzinnige ‘Stadium Series’ was dit treffen tussen Tampa Bay en Boston voor iets meer dan 67000 toeschouwers in het Raymond James Stadion van NFL team de Buccaneers. Bovendien waren we getuige van de geboorte van een nieuwe vete. De meest gehate Lightning-speler is sinds gisteren Brandon Hagel (2G, 1A). Zijn grensoverschrijdend gedrag was voor goalie Jeremy Swayman (41 saves, 0.891%) uiteindelijk voldoende reden om de bloedzuiger van Florida helemaal aan gruzelementen te slaan.

Bruine Beer Charlie McAvoy (2A) liet Hagel nog wat harder om zijn moeder schreeuwen. Hagel treiterde dat het een lieve lust was maar gilde als een speenvarken toen hij zelf opgezocht werd. Dat gold niet voor de Russische Tijger in het Tampa doel: Andrei Vasilevskiy (29 saves. 0.853%). Hij was de vernedering van teamgenoot Hagel al snel beu en daagde Swayman uit tot een goaliegevecht. Dat won de Rus op punten.

tekst loopt door onder de YouTube video

Boston raakte na de 1-5 voorsprong overmoedig en zelfingenomen. Tampa strafte dat via Nikita Kucherov (1G, 3A)  keihard af: 5-5 na 60 minuten. In overtime vond de blunder van dit seizoen plaats. Een veel te late en onterechte call van de referees beroofde David Pastrnak (1A) van de winnende treffer. Tijdens de shootout won Vasilevskiy weer op punten. De huid nooit verkopen voordat de beer geschoten is, Boston had beter moeten weten. Gaat Tampa-coach Jon Cooper deze stunt ook realiseren met Canada tijdens de Olympische spelen?

 

 

Previous Herentals verslaat Liège, Geleen verslaat Den Haag
Next Shutout Detroit, Toronto verslaat Calgary, remontada Nashville