De Kölner Haie hebben zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de halve finale van de play-offs. In een ware uitputtingsslag versloegen de Haie de Schwenninger Wild Wings met 2-1 na maar liefst 104 minuten hockey en beslisten daarmee de serie overtuigend met 4-0. Het beslissende moment kwam diep in de derde overtime, toen Jan Luca Sennhenn op een assist van Robin van Calster met een schot vanaf de blauwe lijn de puck door een mêlee van spelers in het doel werkte en het uitverkochte (18.600 toeschouwers) “Haifischbecken” liet ontploffen.
LEES OOK: Kölner Haie op matchpoint tegen Schwenningen
Kölner Haie – Schwenninger Wild Wings 2-1 OT3 (Haie wint series 4-0)
Vanaf de eerste seconde was het duel een typische play-offwedstrijd: fysiek, intens en met weinig ruimte. Beide teams kregen kansen, maar de uitblinkers stonden onder de lat. Janne Juvonen (36 saves 0,973%) hield de Haie meerdere keren op de been, terwijl aan de andere kant Joacim Eriksson (44 saves 0,956%) eveneens een sterk optreden neerzette. De eerste periode bleef doelpuntloos, ondanks kansen voor onder meer Dominik Bokk en Oliwer Kaski.
Russell opent de score
In de tweede periode namen de Haie het initiatief over. Na een dubbele straf tegen Schwenningen voor high sticking door Kyle Platzer kregen de thuisploeg een vier minuten durende powerplay. Daaruit sloeg Patrick Russell toe met een one-timer: 1-0. De Haie bleven daarna de betere ploeg, maar wisten de voorsprong niet verder uit te bouwen. Dat brak hen in de slotfase van de reguliere speeltijd bijna op.
Met nog iets meer dan een minuut op de klok trok Schwenningen alles uit de kast en haalde de goalie naar de kant. Dat loonde: Mirko Höfflin schoot de puck door een mêlee van spelers binnen en maakte de 1-1. Wat volgde was pure play-off chaos: drie verlengingen, eindeloze shifts en kansen over en weer. Juvonen verrichtte een cruciale redding op een inzet van Danny O’Regan, terwijl aan de andere kant de Wild Wings zelfs de paal raakten.
Sennhenn beslist het gevecht
In de vierde extra periode viel uiteindelijk de beslissing. De Haie hielden de puck in de zone, brachten hem naar de blauwe lijn en Sennhenn haalde uit. Zijn schot verdween langs alles en iedereen in het net: 2-1. Na 104 minuten zat het erop. Serie beslist. Halve finale bereikt. Met een sweep laten de Haie zien dat ze in topvorm verkeren richting de halve finale.
reactie na afloop:
Jan Luca Sennhenn: “Het winnende doelpunt maken was een ongelooflijk gevoel, zeker voor dit publiek. Ik scoor normaal niet zo vaak, dus deze ga ik zeker niet vergeten. We hebben de serie wel met 4-0 gewonnen, maar elke wedstrijd was spannend. Schwenningen maakte het ons erg moeilijk en we hebben er hard voor moeten werken. We zijn ontzettend blij met het bereiken van de halve finale.”
📊 Statistieken Robin van Calster
🏒 Goals: 0
🅰️ Assists: 1
🔥 Punten: 1
➕ +/-: +1
⛔ Strafminuten: 0
🥅 Schoten: 1
🧱 Blocks: 2
🔄 Face-offs gewonnen: 2
📉 Face-offs verloren: 3
📊 Face-off %: 40.00%
🔁 Shifts: 27
⏱️ IJstijd totaal: 19:32
⚡ Powerplay: 00:21
🛡️ Shorthanded: 00:00