CSKA wint derby van Dinamo, nog steeds geen Sprong


Foto: Media CSKA Moskou

CSKA en Dinamo Moskou sloten het KHL kalenderjaar af met een derby. Negen dagen na de eerdere ontmoeting – toen Dinamo via shoot-outs met 1-0 won – lag het initiatief ditmaal duidelijker bij de thuisploeg. In deze wedstrijd trok CSKA uiteindelijk verdiend aan het langste eind. Nog steeds geen Daniel Sprong op het ijs.

LEES OOK: CSKA pakt eerste seizoenszege in derby tegen Spartak

CSKA Moskou – Dinamo Moskou 5-1

De openingsfase was tekenend: in de eerste zes minuten viel geen enkel schot op doel te noteren. CSKA had wel het territoriale overwicht, maar echte dreiging bleef uit. Ook een vroege straf tegen Artyom Shvets-Rogovoy bracht aanvankelijk geen verandering. Pas bij een afstandsschot van Jeremy Roy stond Kirill Dolzhenkov goed voor het doel en tikte hij de openingstreffer binnen.

Dinamo probeerde het tempo daarna op te voeren, maar creativiteit ontbrak. Veel aanvallen strandden via voorspelbare dump-ins. Een zeldzame kans ontstond na puckverlies van Prokhor Poltapov, maar Sergei Artemyev wist Dmitry Gamzin niet te verrassen. Even later deed Poltapov dat aan de andere kant wél en verdubbelde hij de voorsprong van CSKA.

In de tweede periode begonnen de bezoekers actiever, maar een powerplay-goal van Mac Hollowell vergrootte het verschil. Goalie Maxim Motorygin werd vervangen door Vladislav Podyapolsky, maar ook hij kreeg het direct lastig. Een afgekeurde treffer na een ricochet via de scheidsrechter was een waarschuwing, waarna Dolzhenkov en Takhir Mingachyov bij een snelle tegenaanval alsnog toesloegen.

Dinamo profiteerde vervolgens van meer ruimte en kwam terug tot 3-1 via Ansel Galimov, geholpen door een ongelukkig van richting veranderd schot via Vitaly Abramov. CSKA schakelde daarna bewust terug, verdedigde geconcentreerd en bleef gevaarlijk in de counter. Een slordig moment in de Dinamo-defensie gaf Ivan Drozdov en Denis Guryanov vrije doorgang; laatstgenoemde bepaalde de eindstand op 5-1.

Vyacheslav Kozlov (Dinamo Moskou): “Na onderbrekingen raken we steeds uit ons ritme. Ik eis discipline in de verdediging. Soms lukt dat, soms niet – en die inzinkingen zijn lastig te verklaren.”

Igor Nikitin (CSKA): “De jongens hebben karakter en discipline getoond. Vandaag viel de puck wél binnen, dat heeft ook met vertrouwen te maken. Dat vertrouwen groeit uit eerdere prestaties. Details maken uiteindelijk het verschil.”

 

Previous Köln verstevigt koppositie, puntverlies concurrenten
Next WKU20: Zwitserland en Letland naar de kwartfinales