De Dordrecht Lions hebben de captain van Mechelen binnengehengeld. De 27-jarige Let Verners Egle speelt komend seizoen in de hal van Sportboulevard Dordrecht. Egle kan zowel als winger en als center uit de voeten.
LEES OOK: Corne van Stuijvenberg keert terug naar Eindhoven
Mechelen Sharks captain Verners Egle gaat naar Dordrecht Lions
Dordrecht haalt met Verners Egle een topspeler naar de Eredivisie. De Let heeft op 27 jaar al een aardige staat van dienst. Begonnen in zijn geboorteplaats Liepaja bij Metalurgs zestien jaar geleden. Waarna hij als veertienjarige de overstap maakte naar Riga. Als zestienjarige maakte hij de overzeese overstap naar de Verenigde Staten. Daar sloot hij zich aan bij Madison Capitols 18U AAA, dat uitkwam in de North American Prospects Hockey League. Tijdens zijn eerste seizoen in Noord-Amerika verzamelde hij zestien punten in twintig wedstrijden. In de play-offs voegde hij daar vier goals en één assist aan toe. Met Madison werd hij kampioen van de NAPHL 18U.
Zijn prestaties leverden hem vervolgens een plaats op bij het USHL-team van de Madison Capitols. De United States Hockey League geldt voor veel spelers de opstap naar het universiteitshockey. Egle speelde in het seizoen 2016-2017 zijn eerste volledige USHL-jaar. In 44 wedstrijden maakte hij drie goals en gaf hij negen assists. Een jaar later verhoogde hij zijn productie naar twaalf goals en zeven assists in 47 wedstrijden.
Dubuque Fighting Saints
Tijdens het seizoen 2018-2019 begon Egle kort bij de Austin Bruins in de NAHL. Na twee wedstrijden keerde hij terug naar de USHL en sloot hij zich aan bij de Dubuque Fighting Saints. Voor Dubuque speelde hij 57 wedstrijden in de reguliere competitie. Daarin kwam de Let tot negen goals en negen assists. In vijf play-off wedstrijden voegde hij daar nog één assist aan toe. Tijdens het seizoen 2019-2020 keerde Egle terug naar Madison. In zijn laatste juniorenseizoen was hij in 37 wedstrijden goed voor drie dgoals en tien assists. In totaal speelde hij meer dan 180 wedstrijden in de Amerikaanse juniorencompetities.
terug naar Europa
Door de pandemie Covid-19 keerde Egle terug naar Letland. In het seizoen 2021-2022 speelde hij in totaal 22 wedstrijden bij Liepaja. Reguliere competitie en play-offs. In totaal kwam hij tot zeven goals en vijftien assists. Nadat de competitie in Letland klaar was ging hij naar de derde divisie in Zweden en ging spelen bij Strömsbro IF. Acht wedstrijden met twee goals en twee assists. Daarna ging hij studeren in Antwerpen en kwam hij terecht bij Mechelen Golden Sharks waar hij in 116 wedstrijden 83 goals scoorde en tachtig assists gaf. Dat was twee seizoenen BeNe-League en twee seizoenen CEHL.
Internationaal heeft Egle ook alle vertegenwoordigende teams doorlopen. Alleen tot het Letse A-team kwam hij nooit. Zijn broer kennen we wel van de wereldkampioenschappen en de Olympische spelen. Haralds Egle speelde twee wedstrijden op de Olympische Spelen in Milaan en speelde acht wedstrijden op het IIHF wereldkampioenschap. Haralds scoorde twee goals en gaf drie assists.