Köln magic houdt aan, zwaar bevochte uitzege in topper


Köln
Foto: Haie.de City-Press GmbH

De Kölner Haie zijn in 2026 nog ongeslagen en zonder puntverlies. Ook de derde van vijf opeenvolgende uitwedstrijden werd gisteren gewonnen. In een zenuwslopend duel won Köln in de laatste 70 seconden: 4-5 tegen concurrent Ingolstadt. Het was de elfde zege op een rij.

LEES OOK: Ook Nürnberg Ice Tigers krijgen klop van Kölner Haie

ERC Ingolstadt – Kölner Haie 4-5

In een tjokvolle Saturn-Arena (dik 4300 toeschouwers) vochten de Haaien voor hun leven. Het door grote sponsoren ondersteunde Ingolstadt (Mediamarkt, Audi, Deutsche Bahn) heeft een uitstekend team op het ijs staan. Daar had Keulen het moeilijk mee en na twintig minuten keken de Haaien tegen een 2-1 achterstand aan. Terwijl Ingolstadt de wedstrijd volledig domineerde met een shots on goal-verhouding van 41-25 ontsnapten de Killersharks toch nog aan een nederlaag.

Met name de van een blessure terug gekeerde Gregor MacLeod (1G, 1A), de Finse topverdediger Oliwer Kaski (1G, 1A) en doelman Janne Juvonen (37 saves, 0.902 %) sloegen op de juiste momenten toe. MacLeod in periode twee toen hij met een kanonskogel in minuut 35 de Haie voor het eerst op voorsprong zette: 3-4. Dankzij een zeldzame blunder in de Haiedefensie kon ERC na twee minuten weer op gelijke hoogte komen: 4-4

Iceman Juvonen

In periode drie voltrok zich een tsunami aan schoten op het Keulse doel. In die laatste twintig minuten onderscheidde Köln-goalie Juvonen zich. Tot afgrijzen van de Ingolstadt forwards kwam er geen puck langs de iceman. Zijn landgenoot Kaski schoot met nog maar 67 seconden op de klok van afstand de gamewinner achter de verbouwereerde ERC-doelman Brett Brochu (20 saves, 0.800%). Ondanks de empty net-strategie lukte het ERC niet meer om de gelijkmaker te scoren. Robin van Calster kwam met zijn vierde lijn tot zeven minuten in acht shifts. Köln staat nu elf punten voor op nummer twee Mannheim. Zondag spelen de Haaien om 16:30 in en tegen Augsburg.

 

 

Previous Neuwied verslaat Geleen in topper CEHL
Next Daniel Sprong gaat naar Avtomobilist Yekaterinburg