Op dinsdag 27 januari kwam gisteren in een uitverkochte Lanxess-Arena de unieke zestiendelige winning streak van Kölner Haie ten einde. In periode drie lukte het laagvlieger Frankfurt (voorlaatste) om de Haie schaakmat te zetten. Zo staat de koploper in de DEL pal voor de Olympische Spelen weer met beide schaatsen op het ijs.
LEES OOK: DEL-recordzege Van Calster met Kölner Haie
Kölner Haie –Löwen Frankfurt 1-4
Vanaf het begin werd duidelijk dat de Leeuwen niet van plan waren mee te werken aan de recordreeks van hun tegenstander. Dankzij de uitstekende goalies Cody Brenner (Frankfurt, 23 saves, 0.958%) en Janne Juvonen (22 saves, 0.920%) verliepen de eerste twintig minuten zonder treffer. Niet alleen de goalies hielden elkaar de hele wedstrijd in evenwicht ook de forwards van beide teams gaven elkaar geen duimbreed toe. De shots on goal-ratio was na zestig minuten uiteindelijk 24-27, het venijn zat hem vooral in de staart.
Wanhoopsoffensief
Nadat Köln in periode twee via Gregor MacLeod (1G) de score opende trok Frankfurt tussen minuut 42 en 54 de wedstrijd naar zich toe. Leeuwen Tommy Pasanen (2G) maakte de 1-1 en Nathan Burns (1G, 1A) de 1-2. In minuut 57 kregen de Haaien via de powerplay de kans op gelijke hoogte te komen. De powerplay werd versterkt toen in minuut 58 doelman Juvonen naar de kant werd gehaald. Maar Frankfurt gaf geen krimp en leverde een uitstekende penaltykill. Een minuut later viel het doek voor Keulen. Leeuw Matthew Wedman (1G) schoot met nog 54 seconden op de klok de 1-3 in het lege Haaiennet. Twee seconden voor tijd herhaalde Pasanen dat kunstje:1-4. Onze Vlaamse Haai Robin van Calster (ruim negen minuten ijstijd, 1 SOG en 2 FOW,100% score) kende een sterke wedstrijd. Zijn teamgenoot Maximilian Kammerer werd vooraf geerd; hij speelde DEL-wedstrijd nummer 500.
Nummer twee Adler Mannheim (-twaalf punten) won in Iserlohn van de Roosters. Op woensdag 25 februari na de Olympische winterspelen wordt de DEL weer hervat. Köln ontvangt dan thuis lantaarndrager Dresden.