WKU20: Nederland sloopt Nieuw-Zeeland


Jaidy van Mourik mat een natural hattrick. Foto: Still IIHF.tv enhanced with AI

Nederland bleef ook in hun vierde wedstrijd op het IIHF wereldkampioenschap U20 ongeslagen. Nieuw-Zeeland werd gesloopt met maar liefst 16-0 waarbij Jaidy van Mourik ( IF Troja-Ljungby) een natural hattrick noteerde en goalie Thijs Kivits (Flyers Heerenveen) zijn net schoon hield. De wedstrijd tussen Nederland en Israël zal bepalend worden voor promotie.

LEES OOK: WKU20: Nederland verslaat ook IJsland met shutout

Nieuw-Zeeland – Nederland 0-16

Nederland zette vanaf de eerste minuten de toon. Al vroeg werd de Nieuw-Zeelandse defensie onder druk gezet, wat na ruim zes minuten resulteerde in de openingstreffer van Jacky de Zwart (HIJS Hokij Den Haag), na een vlotte aanval over rechts. Oranje bleef het tempo opvoeren en via Koen Raijmakers (Löwen Frankfurt)en Maxime Geheniau (Dordrecht Lions) liep de score snel op. Kess Filippini (Red Eagles ‘s-Hertogenbosch) zorgde met de 0-4 al voor een comfortabele marge bij de eerste pauze.

In de tweede periode brak de wedstrijd definitief open. Nederland bleef dominant in puckbezit en omschakeling, terwijl Nieuw-Zeeland moeite had om onder de druk uit te komen. Stijn Andringa (Flyers Heerenveen) scoorde tweemaal, waaronder een powerplaygoal, waarna het podium werd vrijgemaakt voor Jaidy van Mourik. De aanvaller scoorde binnen vijf minuten drie keer op rij (0-9, 0-10 en 0-11) en noteerde daarmee een natural hattrick.

Bij een 0-8 tussenstand besloot Nieuw-Zeeland al tot een goalie wissel: Jake Thompson maakte plaats voor Caleb Price, maar ook hij kon het tij niet keren. Oranje bleef efficiënt en geconcentreerd spelen.

In de derde periode bleef Nederland scherp. Goals van onder anderen Francis Wilkes (Odense IK), James-Willem Töpfer (Flyers Heerenveen) opnieuw Koen Raijmakers (shorthanded) en Joel Muizer (Flyers Heerenveen) tilden de score naar zestien. Aan de andere kant kreeg Nieuw-Zeeland nauwelijks kansen. Thijs Kivits pakte alle zestien schoten van de Kiwi’s en bekroonde zijn optreden met een shutout. Met zijn natural hattrick werd Jaidy van Mourik man of the match.

Nederland
Jaidy van Mourik MOTM Foto: IIHF.tv enhanced with AI

 

 

Previous WKU18: Nederland verliest nipt van Letland na comeback
This is the most recent story.