Vanmiddag vond in de uitverkochte UMMC-Arena (bijna 13.000 toeschouwers) de tweede wedstrijd binnen drie dagen plaats van Yekaterinburg, het nieuw KHL-team van Daniel Sprong die twee assists had. Tegenstander Tractor uit Chelyabinsk was weliswaar dominant maar had geen antwoord op het doeltreffende spel van Avtomobilist Yekaterinburg.
LEES OOK: Debuut Sprong, Yekaterinenburg pakt overtime winst
Avtomobilist Yekaterinburg – Tractor Chelyabinsk 4-1
Net als maandag kwamen Sprong en teamgenoten onder druk te staan en werd er veelvuldig puckverlies geleden. Maar Yekaterinburg heeft met doelman Yevgeni Alikin (34 saves (0.970%) een geweldig wapen op het ijs. Daarnaast was het team vanmiddag uiterst efficiënt in de afwerking. Na twintig minuten ging men met een 1-1 stand rusten. Sprong zette in minuut een Alexander Sharov (1G) met een lepe voorzet vrij voor de Tractorgoalie: 0-1. Met nog dertien seconden op de klok in periode één benutte Traktor zijn powerplay via een goal van Maxim Dzhioshvili (1G):1-1. Al na 21 seconden in periode twee zette Stephane Da Costa (2G) Avtomobilist weer op oorsprong: 2-1.
Acht minuten later viel de mooiste treffer van de wedstrijd. Sprong ontsnapte vanuit de D-zone en pikte de puck aan de linkerkant op. Met een prachtig schijnpirouette-actie schaatste hij zich vrij en gaf een messcherpe cross-pass dwars door de terug gesnelde Traktor-verdediging. De 22-jarige Defender Yaroslav Busygin (1G) kwam op volle snelheid aan geschaatst en kreeg de puck op een presenteerblaadje. Hij haalde verwoestend uit: 3-1. Traktor nam nog meer risico en dat stelde Da Costa instaat om in minuut 39 de 4-1 te scoren. In de slotperiode kwam Yekaterinburg niet meer in de problemen.
Wedstrijdritme
Daniel Sprong kende een productieve middag. In dik achttien minuten ijstijd kwam hij tot twee assists, twee shots on goal, twee hits en noteerde hij een +2. Geen enkele ander Avtomobilist-forward stond langer op het ijs. De coachingsstaf laat hem meteen hard werken, zo kan hij snel weer wedstrijdritme opdoen. Zijn puntenpercentage is nog steeds top of the bill in de KHL. Met een score van 1,06 punt per wedstrijd staat hij op plek zes van de best presterende forwards. Met zijn team staat hij op plek vier van de Eastern Conference. Zaterdagmiddag om 12:30 uur speelt Yekaterinburg thuis tegen Salavat UFA.
reacties na afloop
Aleksandr Sharov, aanvaller van Avtomobilist: “Het was een zwaarbevochten overwinning en een goede wedstrijd, als je de eerste periode buiten beschouwing laat. De tegenstander begon sterker dan wij. In de pauze hebben we dat onderling besproken en daarna zijn we actiever gaan spelen, met meer felheid en energie. Daniel Sprong doet zijn werk: hij houdt ervan om met de puck te spelen. Het is aan mij om me daarop aan te passen, goed vrij te lopen en op het juiste moment aanspeelbaar te zijn.”
Nikolaj Zavaruchin, hoofdtrainer van Avtomobilist: “Het was een lastige eerste periode, al hebben we die dit keer in elk geval niet verloren. Misschien moeten we de volgende keer later aan de warming-up beginnen, zodat we in de kleedkamer niet te veel afkoelen. Uiteindelijk gaven een aantal kwalitatief goede schoten de doorslag, en Jevgeni Alikin keepte een degelijke wedstrijd.
Zo wilden we eigenlijk niet spelen. Ons plan was om meer met de puck te spelen, maar we hadden te maken met een snelle tegenstander. In de eerste periode maken we fouten, leveren we de puck te makkelijk in en nemen we te trage beslissingen. Na ons doelpunt hadden we eigenlijk door moeten drukken, maar dat lukte niet. Daarbij moeten we ook de tegenstander krediet geven: zij combineerden sterk en speelden het slim uit.”
Jevgeni Koreshkov, hoofdtrainer van Traktor: “Onze ploeg speelde een uitstekende eerste periode. We creëerden veel scoringskansen, maar het is jammer dat we die niet hebben benut, want daardoor kreeg de wedstrijd een heel ander verloop. We gaven de tegenstander vrijwel niets weg, maar kregen aan de andere kant juist makkelijke goals tegen. Daardoor ebde de emotie wat weg en in de slotfase kwamen we kracht tekort. Zij schoten en scoorden, wij schoten en scoorden niet — dat is uiteindelijk het hele verschil, ook al hadden wij meer schoten op doel.”
In de samenvatting zit vanaf minuut 7.12 een interview met Daniel Sprong tussen de periodes.