Tilburg verslaat Hamm en is nu koploper


Tilburg
Ties van Soest scoorde de derde goal voor Tilburg Trappers tegen Hammer Eisbären Foto: ©️ Tilburg Trappers fan Romy Mullens

In een uitverkocht IJssportcentrum Tilburg met 2869 toeschouwers liet Tilburg Trappers er geen twijfel over bestaan wie de toon zet in de Oberliga Nord. Hammer Eisbären werd overtuigend met 5-2 verslagen, waardoor de ploeg als koploper de slotfase ingaat van het reguliere seizoen.

LEES OOK: Killerinstinct Tilburg velt de Bulls uit Halle in de slotfase

Tilburg Trappers – Hammer Eisbären 5-2

90 seconden had Tilburg nodig om de score te openen. Op de eerste powerplay van de avond scoorde Phil Marinaccio met een one-timer na een gewonnen face-off op assists van Giovanni Vogelaar en Kobe Roth: 1-0. Trappers bleef doordrukken en beloonde zichzelf opnieuw. Ties van Soest verdubbelde de voorsprong na acht minuten. Hij kon profiteren van zijn deke. En nog voor het eerste kwartier verstreken was, zette captain Max Hermens met een listige wrister de 3-0 op het bord. Hij schoot de puck halfhoog in de verre hoek.

Hammer mocht even hopen toen Christian Schilling op een 5-om-3 powerplay de aansluitingstreffer binnenschoot, maar van echte controleverlies was geen sprake. Na de eerste break waarbij Hammer Eisbären een goaliewissel toepaste herstelde Tilburg snel de orde. Kobe Roth vergrootte de marge op fraaie wijze door eerst een schot van Alexei Loginov te tippen en vervolgens zijn eigen rebound binnen te werken. Nauwelijks twee minuten later volgde de genadeklap: Matt McLeod schoot de puck five hole van de vervangende goalie Kyle Hagen binnen voor 5-1. McLeod kon op de breakaway nadat verdediger Tom Geisheimer de puck in de neutrale zone miste.

In de derde periode beperkte Trappers zich tot controleren. Ignius Cizas bepaalde de eindstand nog op 5-2, maar spannend werd het geen moment meer. Met een schotverhouding van 25-22, en een uitstekende sfeer op de tribunes is de boodschap richting concurrentie duidelijk: wie de titel wil, zal langs Tilburg moeten.

samenvatting en persconferentie

Previous Patrick Kane 500 goals, Colorado sloopt Ottawa
Next Winnipeg verslaat L.A., Ovechkin goal nr. 916