CSKA onderuit na shootouts: Sprong scratch om financiële redenen


Foto: media CSKA Moskou

CSKA heeft opnieuw een pijnlijke avond beleefd. In de eigen arena ging de ploeg van Igor Nikitin na penaltyshots met 2–3 ten onder tegen Salavat Yoelaev. Opvallend: de Moskovieten speelden zonder hun productiefste aanvaller Daniel Sprong, die buiten de selectie werd gelaten zodat er geen bonus betaald hoefde te worden.

LEES OOK: CSKA houdt stand tegen Lada, assist Sprong

CSKA Moskou – Salavat Yoelaev 2-3 SO

De wedstrijd begon hard en fysiek. Al in de eerste minuten zette Salavat Grigori Panin een stevige hit op Maksim Sorkin, die meteen geblesseerd uitviel. Het tempo lag hoog, maar veel kansen leverde dat niet op. De eerste echte dreun kwam na vijf minuten toen CSKA een volledig onnodige straf weggaf. Salavat Yoelaev had slechts 17 seconden nodig om de powerplay om te zetten in een voorsprong: Jack Rodewald tikte een perfecte pass van Alexander Zharovsky binnen.

Hoewel de eerste periode qua kansen mager was, had CSKA vlak voor de pauze een enorme mogelijkheid via Ivan Drozdov. Semjon Vyazovoy, die een ijzersterke wedstrijd keepte, hield zijn ploeg echter overeind. In de tweede periode domineerden de Moskovieten — op het scorebord was dat niet te zien. De ploeg vuurde maar liefst twaalf schoten in tien minuten af, maar Vyazovoy hield stand. Toen CSKA zelf tegen een straf aanliep, sloeg Salavat nogmaals toe. Met veel geluk caramboleerde de puck via Zharovsky de kruising in voor de 0-2.

Comeback in de derde periode

Pas in de derde periode kwam CSKA écht los. Denis Guryanov knalde raak in de korte hoek, waarna Prokhor Poltapov de gelijkmaker binnen schoot tijdens een powerplay. Beide teams kregen kansen op de overwinning, maar overtime moest de beslissing brengen. Daarin redde Vyazovoy fenomenaal op een breakaway van Denis Zernov.

Penaltyserie beslist de wedstrijd

In de shoot-out was Vyazovoy opnieuw de held. Hij stopte alle drie pogingen van CSKA. Voor Salavat besliste Sheldon Rempal met een beheerst schot.

Reacties van de coaches

Viktor Kozlov (Salavat Yoelaev): “Hoewel onze aanval niet altijd scherp was, vonden we toch manieren om te winnen. We stonden veel onder druk, maar ons verdedigend werk was uitstekend. Dit zijn voor ons hele belangrijke punten. Zharovsky krijgt veel minuten, maar hij houdt stand. Rempal ontwikkelt zich goed, zeker gezien het feit dat hij later is ingestroomd.”

Igor Nikitin (CSKA): “We gaven veel te veel onnodige straffen weg — zo neem je jezelf uit de wedstrijd. De jongens creëerden genoeg om te winnen, maar winnen doe je alleen als je meer scoort. Het probleem zit in concentratie en kritisch denken. Over de fout van Kovalenko: dit gebeurt al een half seizoen. Dat moet eruit. Het is mijn taak om spelers leiders te laten worden — daar zijn we nog niet.” “Sprong en Nesterov ontbraken om medische redenen. Vandaag speelden degenen die volledig voor het team gingen.”

Previous Chicago verslaat Anaheim, Dallas speelt met Ottawa
This is the most recent story.