Tilburg Trappers verslaat TecArt Black Dragons Erfurt


Foto: Cor Machielsen Face-Off

Zo makkelijk als het afgelopen zondag tegen Herne ging, leek het opnieuw een grote uitslag te worden, want na 31 minuten prijkte er al een 5-0 stand op het bord. Maar de derde periode was voor Erfurt. Desondanks pakte Tilburg verdiend de drie punten.

LEES OOK: Tilburg bevrijdt zich tegen Herne met twaalf goals

Tilburg Trappers – TecArt Black Dragons 5-3

Naast de lang geblesseerden Matt McLeod, Delaney Hessels, Justin van der Ven kwam daar nu ook nog Jordy Verkiel bij. De boarding blessure van vorige week gaat nog minimaal nog twee weken duren zei coach Danny Albrecht. Tilburg begon fel en zette de bezoekers direct onder druk. Binnen enkele minuten liep Erfurt tegen twee straffen aan, en dat kwam hen duur te staan. In de derde minuut opende Max Hermens de score met een overtuigende one-timer op de powerplay na voorbereidend werk van Phil Marinaccio (1–0). Nog geen vijf minuten later sloeg de special unit opnieuw toe: Kobe Roth rondde knap af achterover vallend op aangeven van Mike Dalhuisen en opnieuw Marinaccio (2–0). De Trappers controleerden het spel, hielden de Duitsers ver van hun doel en gingen met een comfortabele voorsprong rusten.

Ook in de tweede periode bleef Tilburg de toon zetten. Dalhuisen bekroonde zijn sterke optreden door zelf de 3–0 binnen te schieten, na voorbereidend werk van Roth en Marinaccio. Dalhuisen scoorde via de five hole bij goalie Justin Spiewok.

tekst loopt door onder de foto

TecArt Black Dragons goalie Justin Spiewok moest 5 keer vissen. Foto: Cor Machielsen Face-Off.

Twee minuten later zorgde Danni Bindels na een mooie deke voor de 4–0, en in minuut 29 maakte Donny van Belkom er zelfs 5–0 van nadat Marinaccio naar de grond werd gewerkt en van Belkom kon van dichtbij de vrij liggende puck binnen schuiven.

Voor Marinaccio betekende het zijn vierde assist van de avond. De Trappers speelden in deze fase dominant en gaven Erfurt nauwelijks ademruimte.

Black Dragons redden de eer

In het slot van de tweede periode en het begin van de derde periode kwam Erfurt iets beter in het spel, geholpen door enkele Tilburgse straffen.
De Duitsers profiteerden via Santeri Haarala (5–1) en Miro Markkula (5–2), beiden op de powerplay.
Kort daarna bracht Enzo Herrschaft met wederom een powerplay goal de spanning enigszins terug met de 5-3, maar dichterbij kwamen de Black Dragons niet meer. Tilburg hield het hoofd koel, speelde de resterende minuten gecontroleerd uit en hield de punten verdiend in eigen huis.

Samenvatting en persconferentie

 

Previous Utrecht wint bloedstollende topper van Zoetermeer
Next Calgary acht nederlagen op een rij, New Jersey koploper