Wat een feestelijke seizoensopening had moeten worden, eindigde voor Severstal in mineur. Voor eigen publiek, bij de viering van 70 jaar ijshockey in de stad, ging de ploeg met 1–2 onderuit tegen grootmacht CSKA Moskou voor 5536 toeschouwers.
LEES OOK: HK Sotsji verslaat CSKA Moskou met 2-0, shutout Khomchenko
Severstal Cherepovets – CSKA Moskou 1-2
De avond stond volledig in het teken van de rijke hockeygeschiedenis van Tsjerepovets. Met een fanmars, activiteiten rond de arena en een speciaal jubileumlogo op de truitjes, kreeg het publiek een perfecte setting voorgeschoteld. Severstal wilde die bijzondere avond bekronen met een overwinning, maar stuitte op een efficiënte tegenstander.
Kovalenko maakt het verschil
Het begin was veelbelovend: Severstal zette druk, schoot vaker op doel en hield CSKA achteruit. Toch viel de openingsgoal aan de verkeerde kant voor Severstal. Kort voor het einde van de eerste periode kreeg CSKA een powerplay en rondde Nikolai Kovalenko af op aangeven van Daniel Sprong en Denis Zernov: 0–1.
In de tweede periode namen de bezoekers het heft in handen. Wederom was het Kovalenko die toesloeg. Na voorbereidend werk van Nikita Nesterov en Vladislav Provolnev prikte hij de 0–2 binnen. Voor Kovalenko was het sinds november 2023 dat hij twee keer scoorde.
Ivantsov brengt hoop terug
De spanning keerde terug in de derde periode. Op een powerplay werkte Ilya Ivantsov de puck achter de CSKA-goalie Dmitri Gamzin, met assists van Aleksandr Skorenov en Ruslan Abrosimov. Het geloof was terug en Severstal voerde de druk verder op, maar vond geen tweede doorbraak.
Het jubileum werd niet bekroond met punten, maar de ploeg bewees dat het ook tegen een titelfavoriet mee kan draaien. Voor CSKA betekende de zege een welkome opsteker na de uitglijder in Sotsji, met Kovalenko als absolute uitblinker: twee goals, beslissend in het jubileumduel. Sprong had dik zeventien minuten ijstijd met de assist op de powerplay goal, vijf shots on goal, een hit. Dinsdag de derby tegen Torpedo.