Drie special teams goals en twee empty netters. Dat zegt genoeg over hoe de wedstrijd verliep. Vijf op vijf waren beide teams aan elkaar gewaagd met uitblinkende goalies. Uiteindelijk trok Edmonton ook in wedstrijd vier aan het langste eind en staan ze nu op matchpoint.
LEES OOK: Carolina slaat terug en pakt strohalm tegen Florida
Edmonton Oilers – Dallas Stars 4-1 (stand in de series 3-1 EDM)
Al vroeg in de wedstrijd (drie minuten) was het Zach Hyman die het ijs afging na een ongelukkige botsing met Mason Marchment van Dallas.
Zach Hyman will not return to the game after this hit.
(🎥: @Sportsnet)pic.twitter.com/f5oTtpw7Li
— theScore (@theScore) May 28, 2025
Ondanks een licht overwicht voor Dallas qua schoten in de eerste periode 16-om-10 pakte Edmonton de voorsprong met een powerplay goal van Leon Draisaitl. Hij kreeg de assist van Ryan Nugent-Hopkins via een één-tweetje en vond met een one-timer het gaatje wat Stars goalie Jake Oettinger 29 saves 0,935% open liet. Dallas deed het aan het begin van de tweede periode met een man meer op het ijs na een straf voor Oilers Corey Perry. De puck ging goed rond en over rechts ging Jason Robertson van buiten naar binnen en verdediger Brett Kulak was te laat om het schot te kunnen blokken. Edmonton goalie Stuart Skinner (28 saves, 0,966%) werd gepasseerd in de verre hoek. Perry de veroorzaker van de powerplay maakte het weer helemaal goed door drie minuten later Edmonton weer op voorsprong te schieten. Hij profiteerde van een man meer situatie na een straf voor Mason Marchment.
Corey Perry bleef rond de goal van Jake Oettinger hangen en Ryan Nugent-Hopkins was weer de man van de assist. Na veertig minuten was het 2-1 voor Edmonton en een schot verhouding van 20-om-25 in het voordeel van Dallas. Dallas zou alles geven in de derde periode toch? Maar in de derde periode kwam Dallas tot maar vier schoten op het doel van Stuart Skinner. De Oilers heerste in de derde periode met dertien schoten maar pas met twee empty netters konden ze het verschil maken.
Empty netters tellen ook
Met nog drie minuten te gaan was het Kasperi Kapanen die op snelheid Matt Duchene klopte en zo van dichtbij de score naar 3-1 tilde. Het slotakkoord was voor Adam Henrique nadat Thomas Harley de puck verspeelde na een foute pass en Connor McDavid Henrique vond in de middencirkel en hij het schot vanaf daar loepzuiver in het netje wist te plaatsen. Matchpoint voor de Oilers. Behoudens de derde periode in de eerste wedstrijd, zijn de Oilers verders dominant geweest is deze series, maar nu weer naar Dallas voor game vijf. Gaan de Oilers het afmaken in de staat Denver? Of komt het circus nog een keer naar Alberta?